من محمد محمدی هستم، زاده شهر بابلسر در استان مازندران. من بنیانگذار کانال یوتیوبی و وب سایت فکرتو بساز هستم، که مرجع روانشناسی، مدیتیشن، هیپنوتیزم، می باشد. می دانم تمایل دارید از من بدانید. بنابراین تصمیم دارم کمی از خودم برایتان بگویم. بنده در یک خانواده نسبتا مرفه پرورش پیدا کردم. از نظر مالی از خانواده های متوسط کمی بالاتر بودیم. اولین فرزند خانواده هستم. پدرم متخصص نساجی و مادرم خانه دار بود.

متاسفانه دوران کودکی و نوجوانی خوبی نداشتم. پدر و مادرم با هم تفاهم نداشتند. دوران کودکی ناخوشایندی داشتم. یقیقنا بازگو کردن خاطرات کودکی ام، برای شما جذاب نیست. اما هر شخصی که در این جور خانواده بوده باشد، مطمئنا شاهد جرو بحث ها و دعواهای مکرر پدر و مادرش می شود. این شرایط هرچند برای من دشوار بود اما هر دوی آنها من و دیگر فرزندان را به درس خواندن تشویق می کردند. این نکته مثبت خانواده من بود. من هم بسیار کتاب خواندن را دوست داشتم.

خوب شرایط روحی و روانی نامناسب در خانواده، من را بسیار آزار می داد. ذهنم همیشه درگیر بود و تمرکزم کم بود. برای اینکه ذهنم را آموزش دهم و از این مسایل دور شوم، از نوجوانی علاوه بر مطالعه کتابهای مورد علاقه ام مانند کامپیوتر، نجوم، الکترونیک، کلی کتاب های روانشناسی، مدیریتی، خودسازی را هم می خواندم. خدا را شاکرم که در آن دوران سخت، با کارکردن روی ذهنم خودم را از مشکلات روانی نجات دادم. من الان بعضی از دوستان دوران دبیرستانم را می بینم، که شرایط روحی و روانی کودکیشان بسیار بهتر از من بوده است، اما به اندازه من رشد و موفقیت نداشتند. این شرایط سخت من را مجاب کرد که کتاب های بسیاری در زمینه روانشناسی بخوانم.

بعد از اتمام دوران دبیرستان، امتحان کنکور را گذراندم و در دانشگاه کرمان در رشته مورد علاقه ام مهندسی کامپیوتر تحصیل کردم. به سرعت در این رشته پیشرفت کردم و برنامه نویس حرفه ای شدم. سال 1380 در این رشته فارغ التحصیل شدم و به عنوان برنامه نویس وارد بازار کار شدم. این شغل کاملا تخصصی و ذهنی می باشد. استرس در این شغل بسیار بالاست. اما با اینحال من در شغل خودم در سال 1387 به عنوان کارآفرین برتر شناخته شدم و مورد تشویق وزارت کار وقت قرار گرفتم.

من چند سال بعد دوباره در رشته فوق لیسانس کامپیوتر فارغ التحصیل شدم. در این رشته حرفه ای کار کردم. اما در امتداد مطالعات در زمینه کامپیوتر، در رشته روانشناسی بسیار مطالعه می کردم. چون من معتقدم سلامت روان بسیار بسیار مهم هست و ما نباید آن را نادیده بگیریم. من به علت داشتن مطالعات زیاد در زمینه افسردگی، وسواس فکری، خشم درونی، پانیک و اضطراب، اعتماد به نفس، عزت نفس، بی خوابی، هیپنوتیزم، مدیتیشن بصورت داوطلبانه به دوستان و آشنایان در زمینه های مختلفی مشاوره روانشناسی می دادم.

سال 1389 برای قرارداد کاری و شرکت در یک همایش بین المللی به چین سفر کردم. برای شرکت در همایش به دانشگاه بین المللی گوانجو رفتم. بعد از اتمام همایش فرصتی بود که من به اتفاق دوستان ایرانی در این دانشگاه گشت و گذاری کنیم و بخش های مختلفش را بازدید کنیم. بصورت تصادفی چشمم به یک پوستر تبلیغاتی که انگلیسی هم نوشته بود، جلب شد. پوستر راجع به یک کارگاه روانشناسی در رابطه با استرس و اضطراب بود.

مدرس آن استاد انگلیسی زبان بود که به رایگان این کارگاه را در آن دانشگاه برگزار می کرد. من هم چون زمان آزاد داشتم در این دوره شرکت کردم. موضوعات جذابی یاد گرفتم و این جرقه ای بود برای من که بصورت دانشگاهی در رشته روانشناسی تحصیل کنم. در همان دانشگاه آموزش راه دور رشته روانشناسی ارائه می گردید. من هم ثبت نام کردم و طی 4 سال بصورت آنلاین لیسانس روانشناسی را تحصیل کردم و از دانشگاه چین فارغ التحصیل شدم.

طی سالهای بعد از فارغ التحصیلی بارها و بارها دوستان به من پیشنهاد می دادند، که مرکز مشاوره روانشناسی دایر کنم، اما من علاقه ای به این کار نداشتم و بصورت داوطلبانه به صورت آزاد به افراد مشاوره می دادم. تا اینکه اسفند 1398 من کانال یوتیوبی فکر تو بساز را راه اندازی کردم. هدفم ارائه فایل های صوتی مدیتیشن و هیپنوتیزم بود. به این طریق می خواستم به مردم آگاهی برسانم. فیلم های آموزشی روانشناسی هم در این کانال منتشر کردم. تا اینکه بعد از اتفاقات 25 شهریور 1401، اینترنت ایران دچار مشکل شد و چند ماهی فعالیت کردن در یوتیوب بسیار سخت شد. تصمیم گرفتم که سایت فکر تو بساز را راه اندازی کنم و آموزشها و مشاوره هایم را در این سایت ارائه دهم.

فکرتو بساز نام موسسه ای هست، با هدف کمک به انسانها تا آنها بتوانند بهینه تر از ذهن خودشان استفاده کنند. خیلی مواقع ما فکر می کنیم هر صدا و تصویری که ذهنمان برای ما به نمایش می گذارد درست و دقیق است. دلیلش آن است چون از ذهن خودمان سرچشمه می گیرد و هر شخصی بر دانسته ها و دانش خودش تعصب دارد. اضطراب و استرس، ترس، خودکشی، خشم، عصبانیت، منزوی شدن، افسردگی، خودکم بینی، شکست، فقر، بی پولی، انزوا همه اینها مواردی هست از ذهن نشات می گیرد.

اگر شما قدرت داشته باشید که مدام ذهن خودتان را ویرایش کنید و آن را بروز رسانی کنید. اسیر قالب های ذهنی خودتان نمی شوید. فکرتو بساز تمام تلاش خودش را برای این هدف صرف می کند، تا به شما در این زمینه کمک و راهنمایی کند.عزیزم اگر شما دچار افسردگی و مشکلات مختلف هستید، به علت آموزشهایی که از خانواده، محیط کار و بیرون، دوستان و فامیلها و شبکه های اجتماعی و رسانه ها یاد گرفتید. خوب تو الان محصول همان آموزش ها هستی، اگر تصمیم به تغییر خودت داری، باید آموزش های جدیدی ببینید.


تماس با ما