9,531 ساعت

مشاوره های خصوصی موفق به متقاضیان داده شده است

الان همان شنبه ای هست که می خواستی تغییرات را شروع کنی

مشاوره برای درمان افسردگی

افسردگی یک اختلال خلقی جدی است، که حدود 264 میلیون نفر در سراسر جهان را شامل می‌شود. این افراد در سال گذشته حداقل یک دوره افسردگی اساسی را تجربه کرده اند. افسردگی می تواند باعث احساس غم و اندوه شود و فرد را نسبت به چیزهایی که قبلا لذت می برد، بی علاقه کند. هر فردی ممکن است تحت تاثیر افسردگی قرار گیرد، و این می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد، اما اغلب در بزرگسالی شروع می شود. خبر خوب این است که افسردگی به شدت قابل درمان است، با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه 80 تا 90 درصد افراد با مشاوره درمان افسردگی به خوبی بهبود می یابند.

تشخیص افسردگی

همه گاهی غم و اندوه را تجربه می کنند. اما افسردگی چیز دیگری است. افسردگی، غمگینی یا ناامیدی شدید است، که بیش از چند روز طول می کشد. فعالیت های روزمره شما تداخل و اختلال ایجاد می کند و حتی می تواند باعث درد فیزیکی شود. خوشبختانه بیشتر افسردگی ها قابل درمان هستند. تشخیص افسردگی نیاز به یک فرآیند ارزیابی سلامت روان دارد. به طور کلی، برای تشخیص افسردگی، علائم باید حداقل به مدت دو هفته وجود داشته باشند.

مشاوره برای درمان افسردگی به شما روشهایی برای بهبود ارائه می دهد

درک افسردگی

افسردگی افراد مختلف را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار می دهد، اما اکثر آنها ترکیبی از علائم زیر را تجربه می کنند:

غم و اندوه طولانی مدت یا احساس پوچی، احساس درماندگی یا ناامیدی، احساس گناه یا بی ارزشی، خشم و تحریک پذیری، بی قراری، مشکل در تمرکز، خستگی، تغییر در الگوهای خواب، تغییرات اشتها، درد مزمن، سردرد یا معده درد، کناره گیری از دوستان و خانواده، افکار مرگ یا خودکشی.

افسردگی در اثر ترکیبی از عوامل ژنتیکی، بیولوژیکی، روانی، اجتماعی و محیطی ایجاد می شود. افرادی که سابقه خانوادگی افسردگی دارند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن جدی مانند بیماری قلبی یا سرطان در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند. تغییرات عمده زندگی، ضربه روحی و استرس نیز می تواند یک دوره افسردگی ایجاد کند، اگرچه برخی از دوره های افسردگی بدون هیچ دلیل خارجی، آشکار می شوند.

حتما صدای افرادی که با مشاوره تغییر کردند، گوش بده

کیفیت خدمات ما را از صدای مشتری بشنوید

درمان افسردگی

افسردگی نشانه ضعف نیست. این چیزی نیست که بتوانید به سادگی از آن خارج شوید. این یک بیماری است که نیاز به درمان حرفه ای دارد. با این حال، با مراقبت صحیح، مردم می توانند احساس بهتری داشته باشند. روان درمانی ممکن است اثر پایداری داشته باشد که از بازگشت علائم حتی پس از پایان درمان جلوگیری کند.

مراجعه به روانشناس در مورد افسردگی

با مشاوره درمان افسردگی بیمار با چندین رویکرد مختلف روان درمانی آشنا می شود تا افسردگی اش بهبود یابد، به ویژه آنهایی که افسردگی خفیف تا متوسط دارند. روان درمانی می تواند به افراد مبتلا به افسردگی کمک کند؛

رویدادهای زندگی را که افسردگی بیمار را افزایش می دهد را مشخص می کند و به آنها کمک می کند راه هایی برای تغییر، پذیرش یا سازگاری با آن موقعیت ها پیدا کنند. اهداف واقع بینانه ای برای آینده تعیین کنید. فرآیندهای فکری تحریف شده یا رفتارهای غیر مفیدی را که به احساس ناامیدی و درماندگی کمک می کند را شناسایی کنند. مهارت هایی را برای مقابله با علائم و مشکلات، و شناسایی یا پیشگیری از دوره های افسردگی از آینده فراگیرند.

مشاوره برای درمان افسردگی به بیمار کمک می کند تا رفتار های غیر مفیدش را شناسایی کند

دو مورد از رایج ترین درمان های مبتنی بر شواهد برای افسردگی، درمان شناختی رفتاری و درمان بین فردی است. درمان شناختی رفتاری (CBT) نوعی درمان است که در آن بیماران یاد می‌گیرند الگوهای فکری و رفتاری منفی را که می‌تواند به افسردگی آنها کمک کند، شناسایی و مدیریت کنند. CBT به بیماران کمک می کند تا تفکرات غیر مفید یا منفی را شناسایی کنند، باورهای نادرست را تغییر دهند، رفتارهایی را که ممکن است افسردگی را بدتر کند، تغییر دهند و با دیگران به روش های مثبت تر تعامل کنند.

درمان بین فردی (IPT) نوعی درمان است که در آن بیماران یاد می گیرند روابط خود را با دیگران با بیان بهتر احساسات و حل مشکلات به روش های سالم تر بهبود بخشند. . IPT به بیماران کمک می کند تا وقایع دردسرساز زندگی را حل کنند یا با آنها سازگار شوند. مهارت های اجتماعی ایجاد کنند و روابط خود را سازماندهی کنند تا توانایی و قدرتشان در مقابله با علائم افسردگی و استرس های زندگی را افزایش دهند.

یکی از موارد زیر را برای مشاوره انتخاب کنید

بعد از واریز وجه برای تنظیم وقت مشاوره در واتس آپ به شماره 09355923099 پیام بدید

برای هماهنگی و اطلاعات بیشتر قبل از رزور جلسه مشاوره، از طریق کلید زیر تماس بگیرید.

این خدمت را از طریق شبکه های اجتماعی زیر، به دوستت هدیه بده